Naujienos

 

Vytautas Karoblis. Pardavimų skatinimas prieš prekių ženklo stiprinimą – kaip atsispirti trumpalaikei sėkmei ir žvelgti į ilgalaikę perspektyvą? 

Data: 2024 m. spalio 1 d.

Derinti pardavimų skatinimą ir prekių ženklo stiprinimą – tarsi bandyti išlaikyti tobulą pusiausvyrą žongliruojant ant lyno. Vienoje pusėje slypi trumpalaikės pajamos, kitoje – ilgalaikė vertė, kurią prekių ženklas kuria nuosekliai investuojant į vartotojų pasitikėjimą ir lojalumą. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šiuos tikslus galima lengvai suderinti, praktikoje tai tampa vienu didžiausiu iššūkiu. Tad kaip rasti balansą, kuris padėtų skatinti pardavimus neprarandant prekių ženklo identiteto?

 

Įvairios apklausos rodo, kad balanso tarp pardavimų skatinimo ir prekių ženklo stiprinimo stoka – aiškiai suprantama problema. Tačiau plačiau pasidomėjęs šiomis dienomis vyraujančia situacija pastebėjau, kad jai spręsti pasirenkami įrankiai nėra visiškai tinkami.

Dauguma įmonių 60 proc. savo biudžeto skiria pardavimų skatinimui, o 40 proc. – prekių ženklo stiprinimui. Rinkodaros ekspertas, „adam&EveDDB“ agentūros efektyvumo vadovas Les Binet teigia, kad norint pasiekti sėkmingą balansą tarp šių dviejų tikslų, reikėtų 60 proc. skirti prekių ženklui, o 40 proc. – pardavimų skatinimui.

 

Plačiau skaitykite čia.