„Growth Marketing“: panacėja, ar dar viena madinga sąvoka?
Data: 2018 m. spalio 15 d.
„Growth Marketing“ – sąvoka, kuriai trumpo ir taiklaus lietuviško vertimo nėra. Jos esmė – tokia rinkodara, kur nuolat eksperimentuojama, bet kiekvienas eksperimento žingsnis nuolat tikrinamas duomenimis ir tik tuomet einama toliau. Ši Vakaruose jau kelerius metus populiari rinkodaros metodologija po truputį skinasi kelią ir Lietuvoje – todėl jai buvo skirta ir šių metų „LiMA Day Kaunas“ konferencija.
Duomenys pirmiau nei nuojauta
Kaip žinoti, ar sugalvotas rinkodaros sprendimas veiks? Daugelis dirbančių šioje srityje dažniausiai vadovaujasi modeliu, kad sugalvoję idėją ją išmėgina ir tada žiūri, ar ji pasiteisino. Tuo tarpu „growth marketing“ siūlo apversti šį procesą aukštyn kojomis. Pasak konferenciją atidariusio Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) valdybos pirmininko Lino Šiautkulio, šiais laikais vis dažniau tenka susidurti su situacijomis, kai vartotojo elgesį prognozuoti tampa vis sunkiau: nebeaišku ne tai, kurie kanalai veikia, nei kaip tave suranda vartotojas.
„Pamatuojamas liko tik vienas dalykas – rezultatai, o visos kitos dedamosios liko nežinioje“, – kalbėjo jis. Todėl, pasak L. Šiautkulio, jei anksčiau rinkodarininkai visus tyrimus darydavo tik tam, kad patvirtintų savo profesinę nuojautą, „growth marketing“ gali padėti veikti atvirkščiai ir susiformuoti jausmą, kas veiks arba ne, pradedant nuo duomenų.
Pats su šia metodologija dirbantis Adamas Wesolowski neslėpė, kad ji jokiu būdu nėra stebuklingas receptas, išsprendžiantis visas problemas – tačiau šis mokslinis metodas, taikomas skaitmeninei rinkodarai, padeda logiškai sudėlioti visą veiklos grandinę. O ją kuriant pravartu prisiminti savo mokslinių darbų, jei tokius teko rašyti, patirtis: pirmiausia reikia sugalvoti, kokį klausimą norite išspręsti, tada – išsikelti hipotezę, ją išbandyti eksperimentu arba galbūt atlikti apklausą, ir galiausiai pasidaryti išvadas, kas veikia, kas ne ir kodėl taip yra.
„Tik nepraleiskite esminio žingsnio – nusistatyti tikslų ir rodiklių, kuriuos norite pasiekti, ką daugelis pamiršta. Turite žinoti, ar norite išauginti pajamas, ar pritraukti daugiau vartotojų, ar dar kažką, nes tai parodo jums, į ką turite susifokusuoti“, – pabrėžė A. Wesolowski.
Daugiau skaitykite čia.