Naujienos

 

„Wow University“ reaguoja į aktualijas – dovanoja pokyčių ir pokyčių baimės valdymo paskaitas

Data: 2020 m. kovo 19 d.

Pastaruoju metu pasaulis jaučiasi tarsi pakliuvęs į spąstus. COVID-19 kardinaliai pakoregavo net kruopščiausiai suplanuotus žingsnius ir ištrynė amžiaus ar statusų ribas. Visi tapo lygūs ir vienodai pažeidžiami. Nors daugeliui iššūkiu tapo netikėtas karantinas, labiausiai kiekvieną spaudžia ne namų sienos, o baimė. Būtent nežinomybė kiša koją asmeninei, šeimos ir pasaulio ekonomikos gerovei. Baimę, kaip ir virusą, būtina gydyti. Kurį laiką ją gali užliūliuoti nemokamas kinas, knygos ar virtualūs pasivaikščiojimai po pasaulio muziejus, o kas laukia vėliau?

 

Reaguodamas į esamą situaciją internetinis „Women of Wonder“ (WoW) universitetas į mokymų programą įtraukė „Pokyčių ir pokyčių baimės valdymo“ online paskaitas, kurias karantino metu bus galima peržiūrėti nemokamai, taip pat dalyvauti savaitės virtualiuose praktiniuose užsiėmimuose bei išmokti naujų baimės valdymo praktikų, kurios pravers ne tik karjeroje, asmeniniame augime, bet ir šeimoje. Viena iš prisijungsių dėstytojų – pokyčių valdymo konsultantė, viena iš pokyčių valdymo įmonės “Change Partners” vadovių, laidų “Atvirai su vadovu” kūrėja, trijų vaikų mama Lina Mieliauskienė, kuri supažindins su pokyčių etapais, mūsų baimėmis, reakcijomis ir elgsena permainų metu.

 

COVID-19 tapo ne tik vienu rimčiausių šių dienų išbandymu pasauliui, bet ir žmonių baimės ar net panikos matuokliu. Chaosas buityje, darbuose ir mintyse yra neišvengiami ar tai – tinkamai pasirinktų ir pritaikytų praktikų klausimas?

 

Manau, kad nėra įmanoma išvengti chaoso apskritai. Galime apsimesti, kad tai mūsų neliečia, galime bandyti nukelti savo emocijas ir baimes, tarsi jos neegzistuotų, bet mūsų protas yra didžiausias chaosas žemėje. Jis kiekvieną sekundę bando ieškoti to, kas galėtų jam duoti daugiau ugnies milijonų išeičių ir sprendimų užkūrimui. Tokia yra jo prigimtis, bet mums reikia nuspręsti, kas čia šeimininkas – protas, emocijos ar tikrasis „aš“.

 

Nežinomybės ir neišvengiamų pokyčių baimė mums suteikia tik neigiamas emocijas ar ir tam tikrus įgūdžius, ateičiai naudingas pamokas?

 

Mūsų smegenys, kurios susiformavo prieš 10 000 metų, valdo mūsų elgesį siųsdamos signalus, t.y. hormonus. Tuomet atitinkamai reaguoja mūsų kūnas. Turbūt daug kas pastebėjo, kad panikos atakos metu žemė, rodos, slysta po kojomis, sunku kvėpuoti, o akis aptemdo rūkas ir migla. Tai yra hormonų veikla ir ji yra natūrali, bet mes galime reaguoti skirtingai. Galime pasiduoti panikai, tuomet jokie sprendimai nebus adekvatūs arba galime užduoti sau klausimą – ko aš labiausiai bijau arba kas blogiausio gali atsitikti? Tada atsiranda racionalusis „aš“, kuris padeda nuraminti chaosą ir baimę ir leidžia į juos sukeliančias mintis pažiūrėti iš šono, nesusitapatinant.  

 

Daugiau skaitykite „Žmonės“