Naujienos

 

Videografas dalinasi patarimais, kaip sukurti įspūdingą turinį socialiniams tinklams

Data: 2022 m. balandžio 15 d.

Vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose yra bene populiariausia turinio kūrimo forma pastaruoju metu. Vieni daugiausiai dėmesio susilaukiančių vaizdo įrašų – trumpieji, kurių trukmė neviršija vienos minutės. Turinio kūrėjai nuolatos galvoja, kaip nustebinti savo sekėjus – tad kokia yra sėkmingo vaizdo įrašo paslaptis?

Natūralu, kad ne visi vaizdo įrašai susilaukia dėmesio socialiniuose tinkluose. Pasak profesionalaus videografo Eimanto Raulinaičio, sukaupusio daugiau nei dešimties metų patirtį, vien techninių žinių nepakanka. Norint pritraukti sekėjų dėmesį, svarbu kurti įdomų, patrauklų turinį bei stengtis galvoti apie tai, ko dar nėra socialiniuose tinkluose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Augintiniai, traiškoma kreida ar choreografija – kaip nuspėti, kas bus įdomu auditorijai?

Žinomas videografas pasakoja, jog labai svarbu išsikelti kuriamo turinio tikslą, o įspūdingas turinys ne visiems gali reikšti tą patį: „Vienam vartotojui tai gali būti graži augintinio nuotrauka, kitą sužavės tris dienas planuota vaizdo įrašo pagreitinimo funkcija (angl. timelapse), o trečiam vartotojui gali patikti tiesiog choreografija“.
 
E. Raulinaitis teigia, kad vaizdo įrašo sėkmę gali lemti daugybė aspektų – jei turinys mokomasis, įkvepiantis, patrauklus akiai, jame vaizduojamos daugumai pažįstamos situacijos, toks vaizdo įrašas pasieks didelę auditoriją, o kartais tiesiog malonu žiūrėti į iš dalies keistus dalykus, pavyzdžiui, kaip žmogus traiško kreidą, girdėti daromo veiksmo garsą. Tačiau neabejotinai sėkmingiausiais tampa įdomūs, išskirtiniai kadrai, perteikiantys unikalią ar jautrią žinutę.

Idėja naujam vaizdo įrašui gali kilti ir nešant šiukšles

Pasak E. Raulinaičio, idėjos dažniausiai skirstomos į du tipus: „Tavo paties ir įkvėptos kitų. Pirmuoju atveju idėjos gimsta natūraliai, kartais net atliekant tokius elementarius buities darbus kaip šiukšlių nešimas. Galima visai netikėtai „pagauti“ idėją, pamačius krentantį lapą ar šviesos atspindį nuo namų langų. Skamba kiek meniškai, tačiau taip ir gimsta idėjos – iš paprasčiausių kasdienybės detalių“.
 
Antrasis idėjų generavimo būdas – socialiniai tinklai. „Dažnai atsidarau „Tik-Tok“, „Instagram“, „Pinterest“ ir stebiu, ką veikia kolegos, ką galėčiau patobulinti ar sukurti pats. Būkime realistai – turinio yra labai daug ir visada turėti unikalią idėją yra paprasčiausiai neįmanoma, todėl naudokitės kitų kurtu turiniu ir bandykite jį pritaikyti pagal savo matymą“, – sako videografas.

Pilną „M360“ straipsnį skaitykite čia.